Recenze Nikwax

Ověřený zákazník OUTDOORSTUFF.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 16. dubna 2020

(naposledy upraveno 16. dubna 2020)

Zakoupeno v OUTDOORSTUFF.cz

Funguje

Ověřený zákazník OUTDOORSTUFF.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 16. dubna 2020

(naposledy upraveno 16. dubna 2020)

Zakoupeno v OUTDOORSTUFF.cz

Prostě funguje

Přidáno: 6. dubna 2020

Jsem spokojená

Reakce obchodu miroshop

děkujeme za nákup tohoto přípravku právě u nás, kde máte jistotu nejnižší ceny a navíc možnosti výběru z dalších 40 prostředků pro ekologicky šetrné praní a impregnaci mnoha druhů materiálů a vybavení. Vše na jednom místě a za jedno poštovné. Rádi Vám také poradíme s volbou přípravku právě pro Vás - dotazy pište na: [email protected].

Ověřený zákazník Shop.Honza Ověřený zákazník

Přidáno: 23. března 2020

Zakoupeno v Shop.Honza

• Obstojně funguje i na materiálech, které nejsou optimální.

Vyzkoušeno na staré seprané parce M65. Nezaručí dokonalou vodoodpudivost, ale materiál nenasakuje, voda neprosákne skrz a bunda po použití rychle osychá. Prostě se už nechová jak houba.
Za mě spokojenost.

Zakoupeno v miroshop

• Výborný přípravek pro šetrné praní funkčního oblečení.
  • Výhodné litrové balení.
  • Podrobný návod.
  • Vynikající v kombinaci s následnou impregnací Nikwax.
  • Škoda, že se neprodává větší balení. :-)

Nikwax Tech Wash používám už mnoho let pro šetrné praní oděvů z funkčních tkanin. Při údržbě vnější vrstvy oblečení, jako jsou bundy a kalhoty z membránových materiálů typu Gore-Tex, Sympatex apod., je naprosto nezbytné použít profesionální přípravek určený právě k tomuto účelu, protože vypráním v obyčejném pracím přípravku se membránové tkaniny spolehlivě zničí.

Samotné praní je jednoduché. Stačí dodržet pokyny výrobce, včetně dávkování přípravku, teploty lázně, pracího cyklu, šetrného ždímání, sušení atd. Návod na obalu je anglicky, na samostatném listu přiloženém k balení pak ještě česky.

Tip: silně zašpiněná místa (např. na bundách typicky okraje rukávů, oblast podél zipů atd.) lze před vložením do pračky předčistit tak, že se na danou plochu nanese malé množství přípravku a po několika minutách se největší nečistoty jemně odstraní měkkým (!) kartáčkem nebo houbičkou. Poté se oblečení vloží do pračky a nechá se vyprat podle návodu.

Poměr výkon/cena vychází při litrovém balení nepoměrně lépe než při menším balení. V odpadu také skončí méně plastu.

Pro ošetření svrchní vrstvy oblečení je přípravek Nikwax Tech Wash vynikající v kombinaci s následnou impregnací. Doporučuji po vyprání aplikovat na bundy a kalhoty z hardshellového materiálu impregnaci Nikwax Wash-in TX Direct, což lze podle údajů výrobce provést bez předchozího usušení vypraného oděvu a já to tak dělám. Výsledek je perfektní.

• Vynikající impregnace.
  • Výhodná cena za litrové balení.
  • Méně plastového odpadu při větším balení.
  • Dlouhá trvanlivost produktu (pro ty, kdo impregnují méně oblečení a/nebo méně často).
  • Škoda, že se neprodává v ještě větším balení. :-)

Nikwax Wash-in TX Direct používám jako impregnační prostředek řadu let a skutečně funguje. Mám ho vyzkoušený na kvalitních bundách (Mammut, Burton) a kalhotech (Burton, Horsefeathers) s mimořádně vysokými hodnotami voděodolnosti (vodní sloupec 20.000 mm) a prodyšnosti materiálu (podle údajů výrobců 20.000 g/m2/24hod, v případě jedné bundy dokonce více než 30.000 g/m2/24hod).

Zvláště pro vysoce náročné aktivity je zásadní, že tato impregnace zajišťuje nejen voděodolnost, ale zároveň zachovává extrémní hodnoty prodyšnosti (jinak byste svou drahou bundu nemuseli máčet v impregnaci a mohli byste si koupit za pár korun igelitovou pláštěnku, ve které se po dvaceti minutách náročnějšího pohybu úplně uvaříte).

Nikwax Wash-in TX Direct znatelně zlepšuje voděodolnost oblečení i z mnohem obyčejnějšího materiálu (5.000 mm / 3000 g/m2/24hod, popřípadě i z úplně obyčejného materiálu bez udávaných hodnot. Ověřil jsem to na dětském oblečení, které se zvláště v menších velikostech pochopitelně nešije z těch úplně špičkových materiálů, protože děti zkrátka rychle rostou a málokterý rodič může nebo chce kupovat svým ratolestem každou sezónu nové.

Velice výhodná je cena za litrové balení - menší balení vůbec nemá smysl kupovat, pokud to s impregnací myslíte vážně a dávkujete ji podle pokynů výrobce, což je základní předpoklad správného ošetření materiálu. I v případě, že perete a poté impregnujete jen jednu bundu a jedny kalhoty jednou za rok, je litrové balení nejlepší volba. Poměr cena výkon je nesrovnatelně lepší než u menších balení, v odpadu neskončí tolik plastu a kapalina uvnitř se vám nezkazí, protože výrobek má trvanlivost několik let.

Důležité je správně zvolit impregnaci pro daný typ materiálu a způsob aplikace a hlavně dodržet výrobcem předepsaný postup údržby oblečení včetně správného dávkování přípravku, teploty lázně, cyklu máchání, jemného ždímání nebo nejlépe neždímání a pomalého schnutí. Může to znít jako velká věda, ale není. Všechny informace jsou (slušnou češtinou, ne automatickým překladačem) podrobně uvedeny na zvláštním listu s přesným návodem, který je k balení přiložen.

Někdo se možná zamyslí nad tím, zda impregnací namáčením v přípravku Nikwax Wash-in TX Direct dosáhne lepších výsledků než impregnací nástřikem NIKWAX TX DIRECT SPRAY ON. Osobně jsem to neporovnával - spokojeně používám Nikwax Wash-in TX Direct.

Nikwax Cotton Proof na bavlnu 1 l

Nikwax Cotton Proof na bavlnu 1 l

Zakoupeno v miroshop

Speciální impregnace na bavlnu. Funguje.

Přidáno: 17. března 2020

Zakoupeno v miroshop

Tento praci prostredek pred vlastni impregnaci pomoci Nikwax Wash-in TX Direct 1 l pouzivam jiz nekolik let a mohu doporucit.

Přidáno: 17. března 2020

Zakoupeno v miroshop

Tuto impregnaci pouzivam jiz nekolik let a mohu doporucit.

Přidáno: 14. března 2020

• Doporučuji

Přidáno: 4. března 2020

Zakoupeno v miroshop

• Používám dlohodobě je to funkční impregační přípravek na oděv
  • Nezanechává fleky na oblečení
  • Výhodná cena

Přidáno: 4. března 2020

• Dobré prací vlastnosti
  • Nezanechává fleky na oděvech
  • Velké balení za výhodnou cenu
  • Neobjevil jsem

Přidáno: 22. února 2020

• osvědčený výrobek

Přidáno: 20. února 2020

Zakoupeno v miroshop

• prodlužuje životnost outdoorového oblečení

Přidáno: 20. února 2020

Zakoupeno v miroshop

• prodlužeje životnost outdoorového oblečení

Přidáno: 17. ledna 2020

Zakoupeno v miroshop

• Výborné impregnační vlastnosti, nenechává fleky.

Nikwax TX Direct Spray - 500 ml

Nikwax TX Direct Spray - 500 ml

Přidáno: 17. ledna 2020

Zakoupeno v miroshop

• Výborné impregnační vlastnosti.

Přidáno: 14. ledna 2020

Zakoupeno v miroshop

• výborný, používám s impregnací hlavně k praní bund

Přidáno: 13. ledna 2020

Zakoupeno v miroshop

• kvalitní prací prostředek na zimní oblečení

Prozatím nevím

Zobrazuji 101 - 120 ze 246 recenzí 1...4 5 [ 6 ] 7 8...13